Lotniska w Polsce

Strony

Kategorie

Port Chopina - ciekawostki o lotnisku w Warszawie

Zapewne każdy słyszał o Porcie Chopina w Warszawie. Jakże ciekawa jest historia dotycząca tego miejsca, o której już z pewnością mało kto słyszał. Wiadomym jest, że miejsce to zostało oddane do użytku w 1969 roku. Dlaczego to najstarsze lotnisko w Polsce miało tak późny okres oddania?

Sprawa jest jasna. Lotnisko funkcjonowało od roku 1934, tylko że druga wojna światowa i ataki niemieckie przyczyniły się do zniszczenia obiektu. Po renowacji, budynek oraz jego otoczenie zostało oddane do korzystania. Dopiero jedenaście lat temu port ten został ochrzczony imieniem Chopina. Istotnym jest także fakt, że Port Chopina jest rozłożony na powierzchni ponad 500 hektarów! Ogromny obszar i ogromne liczby przelotów tylko na najstarszym lotnisku w kraju.

22.11.2012. 13:03

Miejscowości z lotniskami w Polsce

lotnisko

Lotniska stały się genialnym sposobem na szybkie, bezpośrednie oraz właściwe przemieszczanie się pomiędzy dwoma miejscami. W Polsce zostało otwartych i sprawnie funkcjonujących już jedenaście lotnisk, z czego wszystkie są wykonane profesjonalnie oraz oferują bogatą różnorodność usług. Lotniska te znajdują się w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu oraz Zielonej Górze.

Różnią się one wielkością, jednakże są nowo powstałymi miejscami przyjmującymi samoloty. Posiadają fachową i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która rozwiązuje wszystkie problemy pasażerów oraz z chęcią odpowiada na pytania i rozwiązuje niejasne sytuacje. Polskie lotniska ciągle powstają i w krótkim czasie zostaną otworzone nowe ich oddziały.

07.10.2012. 08:23